pátek 23. března 2018

Temperature bear neboli méďa Počasík

Už dlouho mne lákalo uháčkovat "temperature blanket", čili deku podle teploty nebo počasí v daném roce. Ale dek jsem už uháčkovala moc, tak jsem přemýšlela o něčem jiném, do čeho by se dalo počasí promítnout. Ovšem musí to mít 365 řádků. Nakonec mne napadl dlouhý polštář ve formě medvěda - a takhle to dopadlo:


Byl to dárek k 60. narozeninám mé sestry. Medvídek je v růžových barvách, aby bylo patrné, jak byl svět krásný a růžový, dokud jí ještě bylo 50. K míšovi jsem přibalila také klubíčka a rozpis barev, aby mu mohla udělat brášku podle letošního počasí a porovnat tak, jak moc se svět změnil po šedesátce. Už si zapisuje denní teploty! 
Aby se dal medvěd snadno vyprat, udělala jsem na zádech otvor a přišila tam zip. Zkusila jsem koupit malé polštářky vyplněné molitanem a nacpat je do medvěda. Ale byl takový neforemný, opuchlý. Tak jsem ušila sypek.Protože jsem měla strach, že otvor je moc malý, aby se tudy protáhl celý vycpaný sypek, naplnila jsem ho molitanem z polštářů jen zčásti, strčila ho do medvěda, a zbytek jsem tam cpala dírou v zádech. To byla hrůza! Molitan byl jako živý, lepil se úplně na všechno a nejvíc na medvěda.Celý den jsem strávila obíráním a vysáváním molitanu! A to ještě spousta kousků spadla do medvídkových útrob mimo sypek. Prostě tohle jsem moc nevychytala....
Přesto mám z medvěda nakonec radost a sestra také - už se k němu tulí.


Háčkovala jsem krátkými sloupky z příze Gloria v barvách: bílá, smetanová, žlutá, béžová, světle růžová, starorůžová, sytě růžová, červená, vínová a hnědá, háčkem 2,5. Nožky mají přes obvod 126 sloupků, tělíčko 252.

Žádné komentáře:

Okomentovat