čtvrtek 30. listopadu 2023

Čapka z akrylové příze

 Loni jsem si upletla dvě čapky podle velice jednoduchého návodu Sarah Young, který je zdarma ke stažení na Ravelry. Plete se dokola jeden řádek hladce, druhý obrace, a vtip je v tom, že prvních 30 řádků se plete na menších jehlicích, čímž vznikne pevnější okraj, a zbytek na větších jehlicích, aby čapka byla dostatečně prostorná a nemačkala vlasy. Jednu čapku jsem pletla z hořčicově žluté akrylové příze Everyday, druhou z béžově rezavé Everyday Viking, která je samovzorující a na čepci i udělala zajímavý efekt (i když vzor samozřejmě lépe vynikne na hladkém úpletu). Žlutou čapku jsem ani nestihla vyfotit. Půjčila jsem ji synovi, když přišel ve velkém větru bez čepice, a už si ji nechal. Je tak pružná a veliká, že sedí dobře i na mužské hlavě. Rezavou čapku jsem nosila celou zimu a letos byla také první, kterou jsem vytáhla. Je měkká a tak krásně teploučká! I když na obrázku vypadá neforemně a obyčejně, je i docela slušivá.

Když mě v ní viděla sousedka Romana, hned mne poprosila, abych jí upletla stejnou. Vybrala si jen trochu jinou barvu - odstíny šedé. I když teď před Vánocemi mám docela fofr, tohle je docela rychlý projekt (tři večery), tak jsem se do toho pustila. A mám radost - čepice je v šedé barvě moc pěkná!
Dneska už ji měla Romana v práci a prý sklízela obdiv. Tak mám radost dvojnásobnou. Zkusím ji uplést pro moje chlapy i ze silnější vlněné příze do velké zimy...


Žádné komentáře:

Okomentovat