úterý 30. ledna 2024

Kočičí polštář

 Sleduji novinky od mé oblíbené návrhářky Natalie Kononové, a když mi přišla zpráva o novém návodu na polštář mozaikovou technikou a uviděla jsem tu nádhernou kočku, nemohla jsem odolat. Byla to perná práce, zabrala mi skoro dva týdny. U téhle techniky je potřeba stálé soustředění a počítání, takže u televize se háčkovat nedá.  Ale výsledek stojí za to:


Našla jsem tři nepoužitá klubíčka modré příze Whirlette, původně koupená na svetr, a klubko vypárané a vyprané příze Wolltraum, ze které jsem měla uháčkovaný šátek, který už se mi k ničemu nehodil. Malá potíž byla v tom, že Wolltraum má o jednu nitku více (4) než Whirlette, ale nakonec to není ani poznat.  Háčkovala jsem babiččiným starým háčkem, asi 2 mm. Polštář má rozměry 40 x 40 cm, ale vejde se tam dobře i 45cm výplň.
Vyzkoušela jsem si tak na párané přízi, jestli budu schopna tuhle techniku zvládnout (ještě jsem našla další páraná klubíčka a z těch zkouším tygra od téže autorky), a teď už probírám zásoby a kombinuji barevná klubíčka, aby těch koček bylo víc. 


V návodu je současně popsán i způsob vytvoření tašky. Ale trochu mě odrazuje nutnost ji vypodšívkovat (to nemám nikdy pěkné) a zdá se mi, že by byla těžká - celý obrázek je totiž dvojitý. Rub je z krátkých sloupků a na líci jsou vidět dlouhé sloupky. 
Ještě to promyslím a možná si udělám batoh. Jen aby se pak na mne nevrhali venku psi - ta kočka je jako živá.
  


Žádné komentáře:

Okomentovat